Νίκη ξανά για την Άρσεναλ, έριξε τριάρα στην Άστον Βίλα

«Πάτησε» με 3-1 την Άστον Βίλα και επέστρεψε στις νίκες, παραμένοντας αήττητη για έβδομο σερί ματς

Η αναμέτρηση που άνοιξε την 9η αγωνιστική της Premier League βάφτηκε... λευκή και κόκκινη, με την Άρσεναλ να επικρατεί 3-1 της Άστον Βίλα και να ανεβαίνει στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Οι «κανονιέρηδες» μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Παρτέι στο 23ο λεπτό, με τον Ομπαμεγιάνγκ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Ο Σμιθ-Ρόου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 56’, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό 3-1 με πανέμορφο σουτ του Ράμσεϊ στο 82’.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (22/10)
Άρσεναλ-Άστον Βίλα 3-1 (23' Παρτέι, 45+6' πέν. Ομπαμεγιάνγκ, 56' Σμιθ-Ρόου - 82' Ράμσεϊ)