Απίθανη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, πέταξε εκτός Κυπέλλου τη Νιούκαστλ!

Η Νιούκαστλ δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σέφιλντ Γουένσντεϊ

Την... πάτησε στην έδρα της Σέφιλντ Γουένσντεϊ η Νιούκαστλ! Η ομάδα του Έντι Χάου, παρότι είχε καλή απόδοση, και ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, η άμυνα της δεν βρέθηκε στην ίδια κατάσταση και γνώρισε την ήττα με 2-1.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με όμορφο πλασέ ο Γουίντας στο 52ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 66'.

Οι «καρακάξες» μείωσαν με τέρμα του Μπρούνο Γκιμαράες στο 69', ωστόσο, στη συνέχεια δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο γκολ και γνώρισαν τον αποκλεισμό από την τρίτη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση εξασφάλισε η Γούεστ Χαμ, επικρατώντας 1-0 στην έδρα της Μπρέντφορντ, η οποία πήρε, παράλληλα, ρεβάνς για την πρόσφατη ήττα της στο πρωτάθλημα από τις «σφήκες». Το γκολ για τα «σφυριά», πέτυχε ο Μπενραμά στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.