Αλληλοεξουδετερώθηκαν Μπράιτον και Γουλβς

«Κόλλησαν» στο 0-0

Μπράιτον και Γουλβς ήρθαν 0-0 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Premier League. Οι γηπεδούχοι διεύρυναν στους τέσσερις αγώνες το αήττητο σερί τους, αφού προερχόντουσαν από δύο ισοπαλίες (κόντρα σε Γουέστ Χαμ και Κρίσταλ Πάλας) και τη νίκη με 4-2 επί της Τότεναμ. Όπως και οι φιλοξενούμενοι, με τη διαφορά ότι είδαν να μπαίνει τέλος στο νικηφόρο σερί τους, αφού μετρούσαν τρεις διαδοχικές νίκες, απέναντι σε Τσέλσι (2-1), Μπρέντφορντ και Έβερτον.

Συνολικά ανώτεροι ήταν οι «γλάροι» στην αναμέτρηση, ενώ θα μπορούσαν να είχαν κάνει τη… ζημιά οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχασαν λίγες μεν, αλλά καλές ευκαιρίες. Πιο χαρακτηριστικές ήταν δύο φάσεις. Στο 46ο λεπτό έχασε τρομερή ευκαιρία με τον Κούνια, ο οποίος δεν μπόρεσε σε δύο χρόνους να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Έξι λεπτά μετά αστόχησε ο Ζοάο Πέδρο.

Η Μπράιτον με αυτό το αποτέλεσμα δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων, το οποίο είχε απέναντι στη Γουλβς.