Νικούσε μέχρι το 90+4' και στο τέλος έχασε (vid)

Επικό κάζο για την Ίπσουιτς

Ισχυρό πλήγμα στην προσπάθεια που κάνει για την απευθείας άνοδο στην Premier League δέχτηκε η Ίπσουιτς, που υπέστη σοκαριστική ήττα, 2-1, από την Κάρντιφ εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Μουρ στο 79', με τον διαιτητή να δίνει οκτώ λεπτά καθυστερήσεων στη συνέχεια.

Εκεί, ήρθα τα πάνω, κάτω, με τους Ουαλός να ισοφαρίζουν αρχικά με γκολ του Γουίντλ στο 90+5'.

Κι ενώ οι ποδοσφαιριστές της Ίπσουιτς προσπαθούσαν να συνέλθουν από την απρόσμενη ισοφάριση, τα πράγματα θα χειροτέρευαν ακόμη περισσότερο, καθώς στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Ο'Ντάουντα ανέτρεψε τα δεδομένα, τεζάροντας τους «μπλε»!

Κάπως έτσι, η ομάδα του Κίεραν ΜακΚένα υποχώρησε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Championship με έναν βαθμό λιγότερο από τη Λιντς, εννέα αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.