Ξέφυγε στην κορυφή η Παρί Σεν Ζερμέν!

Πέρασε από τη Χάβρη με παίκτη λιγότερο

Ούτε το αριθμητικό μειονέκτημα για 80’ στάθηκε ικανό να φρενάρει την πορεία της Παρί Σεν Ζερμέν στο γαλλικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Χάβρης με 2-0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής!

Ο Τζίτζι Ντοναρούμα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα μόλις στο 10ο λεπτό, ωστόσο ο Κίλιαν Εμπαπέ έδωσε το προβάδισμα στους «πρωτευουσιάνους» στο 23’.

Ενώ, ένα ακόμα γκολ, από τον Βιτίνια, στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με την Παρί Σεν Ζερμέν να σημειώνει την έβδομη διαδοχική νίκη της στη Ligue 1!

Παράλληλα, με τον εν λόγω «τρίποντο», η ομάδα του Λουίς Ενρίκε αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από την δεύτερη Νις, έχοντας τα ίδια παιχνίδια, αφού, παρά την πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι, αποδείχτηκαν αναποτελεσματικοί, κάνοντας 22 τελικές αλλά χωρίς να σκοράρουν!