Παραμένει στο… κυνήγι η Μονακό

Στην τρίτη διαδοχική της νίκη έφτασε η Μονακό

Αν και ζορίστηκε για ένα ημίχρονο, στο δεύτερο η Μονακό κατάφερε να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της Ντιζόν και να επικρατήσει 3-0, για την τρίτη σερί της νίκη.

Ο Γιόβετιτς άνοιξε το σκορ για τους Μονεγάσκους στο 50ο λεπτό και παίρνοντας το «ριμπάουντ» από το χαμένο πέναλτι του Μπεν Γεντέρ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η ομάδα του Πριγκιπάτου… λύθηκε, με τον Μπεν Γεντέρ να βρίσκει δίχτυα για το 2-0 στο 63’ και να ευστοχεί –αυτή τη φορά- από την άσπρη βούλα στο 89’ για το τελικό 3-0.

Έτσι, η Μονακό ανέβηκε στους 65 βαθμούς, στο -4 από την κορυφή και τη Λιλ και στο -1 από τη δεύτερη Παρί Σεν Ζερμέν.

Από την άλλη, για την Ντιζόν δεν άλλαξε και πολύ η κατάσταση, αφού παραμένει ουραγός με μόλις 15 βαθμούς.