Ματσάρα από τις λίγες στο «Παρκ Ντε Πρενς» (vid)

Γεμάτο ανατροπές και τελικά 3-3 για Παρί και Μονακό

Απίστευτο ματς στο «Παρκ ντε Πρενς» όπου η Παρί και η Μονακό έμειναν στο 3-3. Πρώτη απώλεια για την Παρί μετά από έξι σερί νίκες, σημαντικός βαθμός για τους Μονεγάσκους.

Στο 3ο μόλις λεπτό, ο Βεράτι έβγαλε κάθετα στον Νεϊμάρ που με σουτ από αριστερά άνοιξε το σκορ αλλά στο 7’ ο Φάμπρεγας έβγαλε ιδανικά για τον Μπεν Γεντέρ, ο οποίος νικήθηκε από τον Νάβας και ο Ζέλσον σε κενό τέρμα πλάσαρε για το 1-1. Και μάλιστα στο 13’ η Μονακό έφυγε στην κόντρα από αριστερά, ο Κεϊτά Μπαλντέ έστρωσε στον Μπεν Γεντέρ, που άδειασε τον Μπερνάτ και πλάσαρε για το 1-2.

Στο 15’ ο Λεκόμτ είπε όχι σε φάουλ του Νεϊμάρ, ενώ στο 21’ το σουτ του Εμπαπέ πέρασε μόλις έξω και στο 22’ ο Νάβας είπε όχι σε προσπάθεια του Μπαλντέ. Και στο 24’ ο Νεϊμάρ έκανε το γύρισμα από αριστερά με την μπάλα να βρίσκει στον Μπάλο Τουρέ και να καταλήγει στα δίχτυα της Μονακό για το 2-2. Στο 31’ η Μονακό είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Γκλικ, ενώ στο 37’ ο Νάβας είπε όχι σε σουτ του Γκολόβιν αλλά στο 40’ η Παρί κέρδισε πέναλτι και ο Νεϊμάρ έκανε το 3-2 από την άσπρη βούλα.

Στο 54ο λεπτό ο Λεκόμτ έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Νεϊμάρ και στο 70’ ο Ζέλσον έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Σλιμανί που από κοντά έκανε το 3-3. Στο 76’ ο Λεκόμτ έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Εμπαπέ, ενώ στο 85’ και στο 88’ οι κεφαλιές των Μαρκίνιος και Σλιμανί έφυγαν μόλις έξω.

Παρί: Νάβας, Μενιέ, Τιάγκο Σίλβα, Μαρκίνιος, Μπερνάτ, Βεράτι (80’ Παρέδες), Ντι Μαρία (80’ Σαράμπια), Γκουέιγ, Νεϊμάρ, Ικάρντι (87’ Καβάνι), Εμπαπέ

Μονακό: Λεκόμτ, Γκλικ, Μαριπάν, Χένρικς, Μπάλο Τουρέ, Φάμπρεγας (65’ Σλιμανί), Μπακαγιόκο, Γκολόβιν, Μπεν Γεντέρ (86’ Αντριέν Σίλβα), Ζέλσον Μάρτινς (82’ Αγιλάρ), Κεϊτά Μπαλντέ

Πηγή: aek365.gr

ΛΙΓΚ 1: Τελευταία Ενημέρωση