Έκανε… ρελάνς με Φαλκάο η Μονακό!

Βαθμός παραμονής για τους Μονεγάσκους

Η Ρεν προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά πριν το 10’ χάρη στον Αντριέν Ουνού, όμως ο Ραδαμέλ Φαλκάο σκόραρε δις μέσα σε έξι λεπτά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 που έδωσε τον βαθμό… παραμονής στη Μονακό!

Ρεν και Μονακό ήρθαν ισόπαλες με 2-2, σε εξ αναβολής ματς για την 34η αγωνιστική στη Ligue 1, στο «Ροζόν Παρκ». Αποτέλεσμα που διατήρησε τους μεν γηπεδούχους στα μεσαία «στρώματα» της βαθμολογίας, ενώ έδωσε… μαξιλαράκι ασφαλείας τεσσάρων πόντων στους Μονεγάσκους στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Η Ρεν προηγήθηκε με γκολ από… τα αποδυτήρια, όταν ο Λεα Σιλικι έκανε μια ωραία σέντρα από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ουνού, μόλις στο 3’… Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης ήταν εκείνος που νίκησε τον Σι, σε τετ α τετ, έξι λεπτά μετά, διπλασιάζοντας τα τέρματά του κα δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στον σύλλογο από την Βρετάνη!

Ωστόσο, στην επανάληψη «μίλησε» η κλάση του Φαλκάο. Με τον Κολομβιανό επιθετικό να μειώνει στο 69’, μετά από σέντρα του Σιντιμπέ από τα δεξιά, με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι. Ενώ μετά από έξι λεπτά, ο Φαλκάο πήρε το «ριμπάουντ» από την απομάκρυνση του σουτ του Σιντιμπέ από τον Κούμπεκ και με πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2!

Πηγή:sport-fm.gr