«Απόδραση» με… νίντζα Μιναμίνο για τη Μονακό από τη Λανς!

Πολύ… τρελή ήταν η εξέλιξη του αγώνα

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η Μονακό πήρε τη δραματική νίκη (3-2) στην έδρα της Λανς, ανεβαίνοντας στους 41 βαθμούς, που τη διατηρούν εντός της πρώτης τριάδας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής τον Μονεγάσκων ήταν ο Μιναμίνο, ο οποίος με δικό του γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τους χάρισε το «τρίποντο». Μάλιστα, η ομάδα του Πριγκιπάτου έχασε στο 82’ την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα, καθώς με το σκορ στο 2-2 ο Σαμπά απέκρουσε το πέναλτι του Μπαλογκάν!

Πολύ… τρελή ήταν η εξέλιξη του αγώνα, με τη Μονακό να κάνει το 0-2 χάρη στους Μπαλογκάν (19’) και Μιναμίνο (30’) και τη Λανς να μειώνει με τον Βαΐ, στο 31’, διαμορφώνοντας το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν πιο πιεστικοί και στο δεύτερο μέρος, με τον Σαΐντ να ισοφαρίζει στο 77’, για να ακολουθήσει το δραματικό φινάλε.
Από την άλλη, η Λανς έμεινε στην έκτη θέση και τους 36 βαθμούς.