Νίκη ελπίδας

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ – AEK 3-0 (25-12,, 25-12,25-18)

Τη νίκη που του δίνει τη δυνατότητα να ελπίζει για την τετράδα στις δυο τελευταίες αγωνιστικές πέτυχε την Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών ο Property Gallery Απόλλων. Στο «Απόλλων Αρένα» επικράτησε της ΑΕΚ μετά από πολύ καλή εμφάνιση με 3-0 και ανέβηκε στους 17 βαθμούς. Η ΑΕΚ που έδωσε την ευκαιρία και σε νεαρές προσπάθησε αλλά δεν πήρε κέρδος. Ο αγώνας είχε διάρκεια 63’.

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Property Gallery Απόλλων που προηγήθηκε 06-02 με την ΑΕΚ μετά το τάϊμ – άουτ του κ. Χρ. Αμύρωτου να μειώνει στο -3 08-05. Οι «γαλάζιες» ήταν ουσιαστικές και αύξησαν σε 17-11 για να κερδίσουν σε 21’ 25-12 με τον κ. Αμύρωτο να προσφέρει χρόνο συμμετοχής στις φερέλπιδες Ιακώβου και Τσολακκίδου.

Μετά το αρχικό 03-03, ο Property Gallery Απόλλων ξέφυγε στο σκορ και έφτιαξες διαφορά ντάμπλ – σκορ 12-06. Oι παίκτριες του Letsiev συνέχισαν να υπερέχουν και αύξησαν σε 19-11 και 21-12 για να πάρουν άλλους τέσσερεις πόντους και σε 20’ να κερδίσουν 25-12 ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0 σετ.

Η ΑΕΚ ήταν διαφορετική στην έναρξη του τρίτου σετ και προηγήθηκε 07-08. Σχεδόν αμέσως ο Property Gallery Απόλλων κατάφερε να αντιδράσει και να προηγηθεί 11-08 με σερί 04-00. Η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να κυριαρχήσει κερδίζοντας 25-18 σε 23’  εξασφαλίζοντας τη νίκη με 3-0 σετ.

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ(DLETSIEV): Πέτρου Ε. RipnayaShaiduliina, Λάμπρου, Πέτρου Εφ. Saini – Λίμπερο: Ζακχαίου. – Λίμπερο 1: Ζακχαίου, Λίμπερο 2Χριστοφόρου.

AEK(ΧΡ. ΑΜΥΡΩΤΟΣ): Δημητρίου, Scott, Χαραλάμπους, Slankamerac, Ιωάννου,Στυλιανού – Λίμπερο: Μοσφιλιώτη. – Αλλαγές: Ιακώβου, Τσολακκίδου, Α. Ιωάννου.