Ομόνοια: Με στόχο την ανατροπή-πρόκριση

Με τον κόσμο στο πλευρό της παρατάσσεται απέναντι στη Maccabi και θέλει καθαρή νίκη (3-0 ή 3-1) και «χρυσό σετ» για να πάει στους «4»

Έναν ιστορικό αγώνα δίδει η πετοσφαιρική Ομόνοια αντιμετωπίζουσα σήμερα (20:00 Cablenet Spotrs 3 HD) την Ισραηλινή Maccabi Tel Aviv στο Στάδιο «Ελευθερία» με στόχο την είσοδο της στη τετράδα του Cev Challenge Cup.

Η Ομόνοια είναι η πρώτη κυπριακή ομάδα που φθάνει μέχρι τα προημιτελικά της διοργάνωσης και σήμερα όσο δύσκολο και αν είναι αυτό θέλει να προσπαθήσει να γίνει η πρώτη που θα κάνει και το επόμενο βήμα

Με βάση την εικόνα που είδαμε στο Ισραήλ η ομάδα του Σάββα Σάββα έχει όλα τα φόντα να τα καταφέρει

Προσδοκεί να ανατρέψει τα δεδομένα και να πάρει τη ρεβάνς, ανατρέπουσα το 3-0 σκορ με το οποίο έχασε στο Ισραήλ στις 12 Ιανουαρίου 2023. Αυτό το ενδεχόμενο μεταφράζεται σε νίκη 3-0 ή 3-1 ώστε να οδηγήσει την πρόκριση στο χρυσό σετ.

Με βάση την εικόνα που είδαμε στο Ισραήλ η ομάδα του Σάββα Σάββα έχει όλα τα φόντα να τα καταφέρει. Η «Ομάδα του Ισραήλ είναι πολύ δυνατή έχουσα στις τάξεις της τον εξαιρετικό Ρώσο Alexander Safonov (2.12), αλλά η Ομόνοια με την υπερπροσπάθεια και την πύρινη αλλά αθλητοπρεπή συμπαράσταση του κόσμου της μποτρει να τα καταφέρει

Τον αγώνα θα διαιτητεύσουν οι George Gradinarou από την Ρουμανία και Frankle Τanti από τη Μάλτα.