Απέδρασε με το «διπλό» ο ΑΠΟΕΛ από τη Λεμεσό

Σε ένα αγώνα διαφήμιση για το άθλημα κέρδισε τη Νέα Σαλαμίνα

Σε ένα αγώνα διαφήμιση για το άθλημα ο ΑΠΟΕΛ απέδρασε με το διπλό από το Αθλητικό Κέντρο «ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ» κερδίζοντας με 3-1 σε 02:12’ τη Νέα Σαλαμίνα στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών και έστειλε μηνύματα για τη δυναμική του τη φετινή χρονιά.

Η Νέα Σαλαμίνα μετά την κατάκτηση του Σούπερ Καπ δεν έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες και γνώρισε την ήττα. Ωστόσο, ο αγώνας ήταν κλειστός και κρίθηκαν όλα στις λεπτομέρειες. Ο ΑΠΟΕΛ έκανε μεστή εμφάνιση κατακτώντας το πρώτο, τρίτο και τέταρτο σετ με 25-22 δείχνοντας ψυχραιμία στα τελικά στάδιά τους. Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε με τον ίδιο τρόπο και σκορ το δεύτερο σετ 25-22.

NEA ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Κ. ΑΔΑΜΟΥ): Thiel, Pesti, Andrande, Α. Σαββίδης, Νικολάου, Παφίτης – Λίμπερο: Χαραλαμπίδης –Αλλαγές: Στ. Σαββίδης , Αχιλλέως.

ΑΠΟΕΛ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Shlomin, Uuscari, Vanags, Ευσταθίου, Χρυσοστόμου, Αποστόλου – Λίμπερο Παντελή –Αλλαγές: Ανωνιάδης.