Εντός έδρας νίκη για την Ανόρθωση

Με νίκη για την Ανόρθωση ολοκληρώθηκε το αποψινό παιχνίδι για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ γυναικών. Στην αναμέτρηση που έγινε στην αίθουσα της 2ης τεχνικής σχολής Λεμεσού, η ομάδα της Αμμοχώστου, κέρδισε την Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ με 65-35.

Έτσι, η Ανόρθωση έφθασε στις 7 νίκες σε 11 αγώνες, ενώ η ομάδα του Αγίου Δομετίου δέχθηκε την 8η της ήττα σε επίσης 11 αγώνες.

Στην 1η περίοδο, η μετέπειτα νικήτρια προηγήθηκε με 22-6 και με το τέλος του ημιχρόνου, ήταν μπροστά με 38-17. Στην 3η περίοδο, η Ανόρθωση ανέβασε και άλλο τη διαφορά (52-19 στο 25`) και στο 30` προηγήθηκε με 53-24. Στην τελευταία περίοδο η διαφορά υπέρ της Ανόρθωσης, ανέβηκε και άλλο και με τη λήξη του αγώνα, η ομάδα της Αμμοχώστου πήρε τη νίκη με σκορ 65-35.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-06, 38-17, 53-24, 65-35.

Ανόρθωση (Δωρίνα Ιωαννίδου): Πιτσιλλίδου 4, Ράτσα 25 (3), Γεωργίου 13, Κωνσταντίνου 2, Μ. Ευσταθίου, Θεότη, Νικολάου 7 (1), Ν. Ευσταθίου, Χρυσοστόμου 3 (1), Μιχαήλ 4 (1), Σιαμπουλλή 7, Πέτρου.

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Σάββας Νικολάου): Αθ. Παπαγιάννη 11 (3), Αθανασίου 2, Αγ. Παπαγιάννη 2, Ιωάννου 3 (1), Φραγκέσκου 2, Σπυρίδου 4, Ελ. Τσολιά 3, Ειρ. Τσολιά, Μομτζιάν 2, Νικηφόρου 6.

Α Κατηγορία Γυναικών: Τελευταία Ενημέρωση