Δε σταμάτησε ούτε στην ΕΘΑ ο Κεραυνός

Έχει το απόλυτο

Την εντός έδρας νίκη απέναντι στην ΕΘΑ σημείωσε ο Κεραυνός με 77-54, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League. Ως ο ACS MVP of the game αναδείχθηκε ο Τζέικ Ο’Μπράιαν με 18 πόντους (2 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 1 ασσίστ).

Ο Κεραυνός ξεκίνησε δυναμικά στον αγώνα και στο 7’ προηγήθηκε με 15-9, ενώ με το τέλος της περιόδου το σκορ οδηγήθηκε στο 20-13. Μέχρι τα μισά της β’ περιόδου οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 28-19, ενώ μέχρι το ημίχρονο η ΕΘΑ μείωσε την διαφορά στους πέντε πόντους (35-30).

Οι «ερυθροκίτρινοι» ξεκίνησαν πιο καλά στην γ’ περίοδο και στο 26’ ήταν μπροστά με +14 (47-33) και με το τέλος της περιόδου το σκορ ήταν στο 56-43. Ο Κεραυνός διατήρησε το προβάδισμα του και στην συνέχεια. Στο 35’ το σκορ πήγε στο 66-47 ενώ με το τέλος του αγώνα το σκορ στο τελικό 77-54.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 35-30, 56-43, 77-54