Άνετη εντός έδρας νίκη για Κεραυνό επί του ΑΠΟΠ

MVP o Αχμάντ Ρόρι

Ο Κεραυνός πέτυχε άνετη νίκη στο στάδιο «Κώστας Παπαέλληνας» επί του ΑΠΟΠ για την 2η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League, με σκορ 94-52. Η ομάδα του Στροβόλου είχε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ και δεν δυσκολεύτηκε για να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνος από το γήπεδο. Ως ο ACS MVP of the Game αναδείχθηκε ο Αχμάντ Ρόρι με 21 πόντους (3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 6 ασσίστ).

Ο Κεραυνός μπήκε από νωρίς δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 30-11 στην πρώτη περίοδο, ενώ στο ημίχρονο το σκορ πήγε στο 57-28. Παρόμοια ήταν και η εικόνα του αγώνα στην συνέχεια. Με το τέλος του γ’ δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 72-35, ενώ με το φινάλε του αγώνα οι «ερυθροκίτρινοι» επικράτησαν με 94-52.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-11, 57-28, 72-35, 94-52