Νίκη με 52 πόντους διαφορά ο ΑΠΟΕΛ!

Επικράτησε πολύ εύκολα της ΕΘΑ

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της ΕΘΑ με 102-50 για την 14η αγωνιστική της ΟΠΑΠ Basket League και επέστρεψαν στις νίκες μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Αντίστοιχα η ομάδα της Έγκωμης σημείωσε την έκτη συνεχόμενη ήττα της. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Στέφανος Ηλιάδης που πέτυχε 21 πόντους, ενώ είχε ακόμα 10 ασίστ και 7 ριμπάουντ!

Οι γαλαζοκίτρινοι από την αρχή του αγώνα είχαν το πάνω χέρι, αφού προηγήθηκαν με 23-15 στο πρώτο δεκάλεπτο και 50-30 στο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο, η διαφορά έφτασε ακόμα πιο ψηλά, για να ολοκληρωθεί στους 52 πόντους, με την ομάδα της Έγκωμης να πετυχαίνει μόλις 7 πόντους στην τελευταία περίοδο.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-15, 50-30, 75-43, 102-50.