Προβάδισμα τίτλου για την ΑΕΚ!

Έκαναν το 1-0 στην σειρά των τελικών

Οι κιτρινοπράσινοι επικράτησαν του Κεραυνού με 71-64 στο «Κίτιον» κι έκαναν το 1-0 στη σειρά των τελικών της ΟΠΑΠ Basket League

Οι γηπεδούχοι άρχισαν…φουριόζοι κι έκλεισαν την πρώτη περίοδο με το υπέρ τους 21-9, αφήνοντας νωρίς πίσω τους φιλοξενούμενους.
Το ίδιο σκηνικό είχαμε και στην δεύτερη περίοδο, με τους κιτρινοπράσινους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 40-29.

Στο τρίτο 10λεπτο, η ομάδα του Στροβόλου έδειξε σημάδια αντίδρασης, «κατέβασε» τη διαφορά στους 5 πόντους (53-48) προϊδεάζοντάς μας για μία τέταρτη περίοδο-θρίλερ.

Όπερ κι εγένετο. Το τελευταίο 10λεπτο ήταν στην…κόψη του ξυραφιού, με την ΑΕΚ, ωστόσο, να βρίσκει τα ψυχικά αποθέματα και να φτάνει στη νίκη επί του Κεραυνού με 71-64 και κάνοντας το 1-0.

Τα δεκάλεπτα: 21-9, 40-29, 53-48. 71-64

ΑΕΚ: Τελευταία Ενημέρωση