Οι Μπακς διέλυσαν τους Πέισερς χωρίς τον Γιάννη

Έβγαλαν φωτιές τα ξημερώματα στο NBA

Περίφημα τα πήγαν οι Μπακς και χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο (λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο) τα ξημερώματα στο NBA, όπου επικράτησαν με 140-113 Πέισερς στο Μιλγουόκι.

Τα «ελάφια» βρέθηκαν σε τρομερή βραδιά, αφού κατάφεραν να ευστοχήσουν σε 24 σε 39 τρίποντα στην αναμέτρηση με την Ιντιάνα.

Η ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ είχε 48 πόντους στην πρώτη περίοδο και έφτασε στους 83 πόντους στο ημίχρονο, δείχνοντας τα δόντια τους στην αντίπαλό τους. Αυτή, μάλιστα, ήταν η 12η νίκη του Μιλγουόκι στα τελευταία 13 παιχνίδια.

Εκείνος που ξεχώρισε ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ με 28 πόντους (6/9 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 1/2 βολές), ενώ μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 14 ασίστ και είχε 2 κλεψίματα σε 29:44.

Εξαιρετικός, σε δεύτερο ρόλο, ήταν για άλλη μία φορά ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσε 18 πόντους (6/11 δίποντα και 6/7 βολές.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 14 λεπτά συμμετοχές με 3 πόντους (1/2 δίποντα, 1/3 βολές), 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από τους ηττημένους ήταν ξεχώρισαν ο Ντόμας Σαμπόνις με 22 πόντους, (9 ριμπάουντ και 6 ασίστ), ο Τζέρεμι Λαμπ με 21 πόντους, ο Κάρις ΛεΒέρτ με 19/5/5 και ο Νταγκ ΜακΝτέρμοτ με 20 πόντους (9/14 σουτ).

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 48-26, 83-60, 110-94, 140-113.