Ισοφάρισαν τους Χοκς οι Νικς, άνετο 2-0 για τους Σίξερς κόντρα στους Ουίζαρντς

Με μπροστάρη τον Ρόουζ

Τα ίσα στη σειρά με τους Ατλάντα Χοκς έφεραν οι Νιου Γιορκ Νικς, που επιβλήθηκαν με 101-92 των «αετών» και ισοφάρισαν σε 1-1.

Οι Νεοϋορκέζοι τα βρήκαν σκούρα μέχρι το ημίχρονο, μένοντας πίσω μέχρι και με 15 πόντους (57-42), όμως ανέτρεψαν τα δεδομένα στην 3η περίοδο και έφτασαν στην επικράτηση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ντέρικ Ρόουζ, που είχε 26 πόντους, με τον Ραντλ να κάνει κι αυτός σπουδαίο ματς (15 πόντοι, 12 ριμπάουντ). Από τη μεριά των ηττημένων, ξεχώρισε με 30 πόντους ο Γιανγκ.

Οι δε Φιλαδέλφεια 76ερς, έκαναν το 2-0 ενάντια στους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς, τους οποίους νίκησαν εύκολα με 120-95, και απέχουν πλέον άλλες δύο νίκες από την πρόκριση στον επόμενο γύρο των playoffs.

Στους 22 πόντους σταμάτησαν οι Σίμονς και Εμπίντ, ενώ για τους «μάγους» ο Μπιλ είχε 33, ήταν όμως απελπιστικά μόνος.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση