Έβαλε 48 ο Γιάννης αλλά δεν έφτανε για τους απογοητευτικούς στο Χιούστον Μπακς

Οι Μπακς έχασαν με 112-108 στο Χιούστον παρά τους 48 πόντους που πέτυχε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Τι άλλο να κάνει, σπαθιά να καταπιεί; Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι ασταμάτητος, αλλά οι Μπακς ξανά απογοητευτικοί σαν ομάδα γνωρίζοντας τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία ματς, με 112-108 από τους Ρόκετς στο Χιούστον.

O Greek Freak είχε 48 πόντους με 15/21 βολές, 15/23 δίποντα και 1/2 τρίποντα, συμπληρώνοντας τη στατιστική του με 17 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 τάπα και μόλις 2 λάθη σε 39 λεπτά, ωστόσο η βοήθεια που πήρε ήταν… ανύπαρκτη. Ο Ντέμιαν Λίλαρντ είχε μεν 18 πόντους αλλά με 5/16 σουτ, ενώ ο Μπρουκ Λόπεζ έμεινε στους 10 για το Μιλγουόκι που είχε μόλις 9/34 τρίποντα και με την ήττα αυτή υποχώρησε στο 25-11.

Ο Αλπερέν Σενγκούν με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ ξεχώρισε από τους Ρόκετς, που είχαν άλλους έξι διψήφιους σκόρερ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 63-43 στο τέλος του ημιχρόνου και το τρίτο δωδεκάλεπτο με 89-73.
Δωδεκάλεπτα: 29-18, 63-43, 89-73, 112-108

Πηγή: sportfm.gr

NBA: Τελευταία Ενημέρωση