Με μαγικό Γιάννη οι Μπακς πανηγύρισαν 15η συνεχόμενη νίκη!

Τα έκανε όλα ο Greek Freak

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπήκε σε beast mode για ακόμα μια φορά και οι Μιλγουόκι Μπακς συνέχισαν χωρίς απώλειες, επικρατώντας των Νετς μέσα στο Μπρούκλιν με 118-104.

Και το σερί συνεχίζεται! Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν καταλαβαίνουν από έδρες και αντιπάλους και συνεχίζουν να βαδίζουν από νίκη σε νίκη. Αυτή τη φορά η ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ πέρασε από το Barclay's Center, του Μπρούκλιν, επικρατώντας των Νετς.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Ουισκόνσιν ανέβηκε στο 44-17, εδραιώνοντας την παρουσία της στην κορυφή της Ανατολής, την ώρα που οι Νετς υποχώρησαν στο 34-27, έπειτα από την τρίτη διαδοχική ήττα που γνώρισαν στη σεζόν.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν φρέσκος και ορεξάτος από τα πρώτα λεπτά και ήταν αυτός που καθόρισε τις ισορροπίες του αγώνα. Ο Greek Freak πήρε στις πλάτες του τα «ελάφια» για ακόμα μια φορά, παίζοντας μπάσκετ πολύ υψηλού επιπέδου.

O Greek Freak έβαλε στα... καλάθια τους Νετς, τελειώνοντας το παιχνίδι με 33 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 15/27 σουτ στα 28 λεπτά που έμεινε στο παρκέ, διαλύοντας το πλάνο του Ζακ Βολ με κάθε τρόπο.

Από... κοντά ο Κρις Μίντλετον, που βρίσκει σταδιακά τον εαυτό του με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ κομβική ήταν η παρουσία των Τζρου Χόλιντεϊ (14π, 8ασ) και Μπρουκ Λόπεζ (13π, 10ρ), που αποτέλεσαν σημαντικά στηρίγματα επιθετικά.

Από πλευράς Νετς, οι31 πόντοι του Μάικαλ Μπρίντζες, με 11/19 σουτ καθώς και οι 26 πόντοι του Σπένσερ Ντίνγουϊντι, αλλά και οι 19 πόντοι και τα 7 ριμπάουντ του Καμ Τζόνσον δεν αρκούσαν, με τους Μπακς να ελέγχουν τον ρυθμό και να φτάνουν στο θετικό αποτέλεσμα.

Πηγή: sportfm.gr