Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΠΟΕΛ

Κέρδισε το ΘΟΙ Αυγούστου με 31-19

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε το ΘΟΙ Αυγούστου με 31-19 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Χειροσφαίρισης και πανηγύρισε την τρίτη του νίκη.

Η ομάδα της Λευκωσίας ήταν εμφανώς ανώτερη στην αναμέτρηση και επιβεβαίωσε με εύκολη επικράτηση του αντιπάλου της.

Οι γαλαζοκίτρινοι απέκτησαν σοβαρό προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 17-8. Η διαφορά των εννέα τερμάτων αυξήθηκε ελαφρώς στην επανάληψη και η ομάδα μας κέρδισε με 12 γκολ, 31-19.

Ο Γιώργος Γεωργίου πέτυχε 10 τέρματα, ενώ από τέσσερα γκολ σημείωσαν οι Μιχάλης Λύρας και Νικόλας Σιώτερ.

Οι σκόρερ: Λύρας Μιχάλης 4, Χατζηαντώνης Λεωνίδας 2, Σιώτερ Νικόλας 4, Αστέρης Θεμιστοκλής 1, Χατζηκαλλής Γιώργος 2, Pavlitsenko Alexandros 1, Αντωνιάδης Νικόλας, Γεωργίου Κυριάκος 10, Χριστοδούλου Γιώργος 2, Γεωργιάδης Μάριος, Γεωργίου Χρίστος 2, Χαραλάμπους Νικηφόρος, Κολοκοτρώνης Γιώργος 2, Στυλιανού Ανδρέας, Νικολάου Ματθαίος, Γεωργίου Νικόλας 1.