ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...

ΑΜΚΕ: Δράση παντού, καιρού επιτρέποντος

Η Σκοποβολή θα έχει την πρώτη της «γεμάτη» μέρα και το πρόγραμμά της

Στην τρίτη τους μέρα μπαίνουν σήμερα Πέμπτη οι 18οι Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης που διεξάγονται σε πέντε πόλεις του Μαυροβουνίου. Βάσει προγράμματος, αυτή θα είναι και η πρώτη μέρα της διοργάνωσης στην οποία θα έχουμε δράση και στα εννέα αθλήματα στα οποία συμμετέχει η Κύπρος, αν και υπάρχει ένα ερωτηματικό στο Τένις, καθώς οι βροχές φέρνουν συνεχείς αναβολές και διαφοροποιήσεις στο πρόγραμμά του έτσι τα πάντα είναι ρευστά.

Από εκεί και πέρα, οι ομάδες Πετόσφαιρας δίνουν τους τρίτους τους αγώνες, ενώ στην Καλαθόσφαιρα αγωνίζονται μόνο οι Γυναίκες. Στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση θα γίνουν τα διπλά Ανδρών-Γυναικών και εφόσον οι ομάδες μας περάσουν θα αγωνιστούν το απόγευμα στους ημιτελικούς κι αν προκριθούν στους τελικούς, την ώρα που στο Μπιτς Βόλεϊ, οι Γυναίκες (παίζουν για το χρυσό) και οι Άνδρες θα δώσουν τον τέταρτο και τρίτο τους αγώνα αντίστοιχα.

Η Σκοποβολή θα έχει την πρώτη της «γεμάτη» μέρα και το πρόγραμμά της περιλαμβάνει τρεις τελικούς, στο Τζούντο θα ξεκινήσουν και θα ολοκληρωθούν τα ομαδικά αγωνίσματα, ενώ Κολύμβηση και Στίβος συνεχίζονται με πλήρη δράση.

Δείτε αναλυτικά τις κυπριακές συμμετοχές στην 3η μέρα των ΑΜΚΕ:

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ
10:00 Εθνική Γυναικών – Λίχτενσταϊν (3ος αγώνας)
19:00 Εθνική Ανδρών – Μαυροβούνιο (3ος αγώνας)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
10:00 Α. Μακρής, Ν. Κυριάκου (Τραπ Α), 10:15 Χ. Μακρυγιάννης, Χ. Γερασίμου (προκρ. 10μ. Αεροβόλο Πιστόλι Α), 12:15 Π. Χαραλάμπους, Κωνσταντίνα Πρατσή (προκρ. 10μ. Αεροβόλο Πιστόλι Γ), 13:30 Τελικός Τραπ Α, 14:30 Τελικός Αεροβόλο Πιστόλι Α,15:30 Τελικός 10μ. Αεροβόλο Πιστόλι Γ

ΤΖΟΥΝΤΟ
12:00 Προκριματικά, Ρεπεσάζ & ημιτελικά ομαδικού Ανδρών-Γυναικών
17:00 Τελικοί ομαδικού Ανδρών-Γυναικών

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
11:00, 12:00 & 17:00 Διπλό Ανδρών: Μ. Γιάγκου / Χ. Χριστόνοφ (1ος, 2ος & 3ος αγώνας)
11:30, 12:30 & 17:00 Διπλό Γυναικών: K. Mελετιέ / Λ. Κουρέα (1ος, 2ος και 3ος αγώνας)
17:30, 19:00: Ημιτελικά & Τελικός Διπλού Ανδρών
18:10, 19:50: Ημιτελικά & Τελικός Διπλού Γυναικών

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
12:00 Εθνική Γυναικών – Mονακό (3ος αγώνας)

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ
14:00 Γυναίκες: Μ. Αγγελοπούλου / Ζ. Κωνσταντοπούλου – Μονακό (4ος αγώνας)
15:00 Άνδρες: Γ. Χρυσοστόμου / Α. Λιοτατής – Λίχτενσταϊν (3ος αγώνας)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (17:00 – 19:30)
Κ. Αντωνίου, Τ. Παπαπέτρου (50μ. ελεύθερο Γ), Ομ. Ζάγκας (50μ. ελεύθερο Α), Κ. Αντωνίου, Χ. Νικολαΐδου (50μ. ύπτιο Γ), Φ. Ιακωβίδης, Τ. Χατζηχριστοφόρου (50μ. ύπτιο Α), Ι. Ιωάννου (100μ. πρόσθιο Γ), Θ. Τσιοπανής, Π. Πανάρετος (100μ. πρόσθιο Α), Κ. Αντωνίου, Α. Σιεκόλεβα (50μ. πεταλούδα Γ), Ομ. Ζάγκας, Ζ. Παύλου (50μ. πεταλούδα Α), Θ. Τσιοπανής (400μ. μικτό Α), Τ. Παπαπέτρου, Ι. Νικολαΐδου (200μ. ελεύθερο Γ), Θ. Τσιοπανής (200μ. ελεύθερο Α), Σκυταλοδρομίες (4χ100μ. μικτό Α & Γ)

ΣΤΙΒΟΣ
17:00 Μ. Πισιάρα, Ε. Χριστοφή (400μ. εμπόδια Γ - τελικός), Σ. Κυριακίδου (Σφαιροβολία Γ - τελικός), 17:15 Α. Βασιλείου (400μ. εμπόδια Α - τελικός), 17:30-17:40 Μ. Αντωνίου, Σ. Κολομεΐτεβα (200μ. Γ – προκρ.), 17:55 Φ. Φωτοπούλου, Χρ. Παίδιου (Μήκος Γ – τελικός), 17:55-18:05 Α. Τζ. Μπίτσι. Σ. Αυγουστίνου (200μ. Α – προκρ.), 18:25 Ν. Στυλιανού (Επί Κοντώ Α – τελικός), 18:25 Μ. Παναγιώτου (1.500μ. Γ – τελικός), 18:30 Α. Χρίστου, Γ. Κονιαράκης (Δισκοβολία Α – τελικός), 18:40 Π. Μιχαηλίδης (1.500μ. Α – τελικός), 19:00 Ν. Φράγκου (3.000μ. Στιπλ Α – τελικός), 19:25 Χ. Κατσαρή, Α. Ευαγγέλου (400μ. Γ – τελικός), 19:40 Κ. Χρίστου, Α. Δημητριάδης (400μ. Α – τελικός).

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

Στίβος: Τελευταία Ενημέρωση

X