Ο Φίλιος Φιλήμωνος κέρδισε τον αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Λεμεσού»

Νικητής από την Γ’ κατηγορία!

Ο αθλητής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Κερύνειας Φίλιος Φιλήμωνος, ο οποίος αγωνίζεται στην Γ’ κατηγορία του πρωταθλήματος σπόρτιγκ, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα για το «Κύπελλο Λεμεσού», που έγινε την περασμένη Κυριακή στο διεθνές σκοπευτήριο Λεμεσού με αθλοθέτη την εταιρία ILESO TRADING & INVESTMENT LTD. O Φίλιος, μετά από εξαιρετική εμφάνιση, ολοκλήρωσε τον αγώνα με 92 επιτυχίες στους 100 δίσκους και άφησε πίσω του τους σκοπευτές των μεγαλυτέρων κατηγοριών του σπόρτιγκ!

Στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης και στην πρώτη της Α’ κατηγορίας, ισοβάθμησαν οι διεθνείς σκοπευτές Πέτρος Ιωάννου της ΣΚΟΛΕΥ και Χάρης Χριστοδουλίδης του ΣΚΟΠΑΦ με 91/100 και οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου», όπου νικητής ανεδείχθη ο πρώτος με 9/9 έναντι 5/9 του αντιπάλου του. Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Γιάννος Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΥ με 90/100, ενώ στην Δ’ κατηγορία την πρώτη θέση εξασφάλισε ο Ρένος Χαραλάμπους της ΣΚΟΛΕΜ με 87/100, ένα αποτέλεσμα που του χάρισε και τη νίκη στην κατηγορία των σίνιορς. Ο Ανδρέας Κατζιανής της ΣΚΟΑΜ με 77/100 ήταν ο νικητής στους βετεράνους ενώ ο νεαρός Ιωάννης Φιλίππου της ΣΚΟΛΕΥ με 69/10 εξασφάλισε την πρώτη θέση στους έφηβους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρωταθληματικού αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Λεμεσού» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: