Μαρία Σάκκαρη: Η πρώτη της φωτογραφία με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη

Η ανάρτησή της στο instagram

Νικήτρια στις καρδιές των Ελλήνων παραμένει η Μαρία Σάκκαρη, παρά το γεγονός ότι δεν κατάφερε να φτάσει στον τελικό του τουρνουά του Roland Garros.

Η γνωστή τενίστρια αγωνίστηκε στον ημιτελικό της Πέμπτης (10/06) έχοντας αντίπαλό της την Τσέχα Μπάρμπορα Κρεϊτσίκοβα. Βρέθηκε μία ανάσα από τον τελικό, ωστόσο μετά από έναν καταπληκτικό αγώνα, ο οποίος διήρκησε 3 ώρες και 18 λεπτά, δεν τα κατάφερε και έχασε από την αντίπαλό της. Συγκεκριμένα, ηττήθηκε με 9-7 στο τρίτο σετ (σ.σ. είχε χάσει με 7-5 το πρώτο και είχε πάρει το δεύτερο με 6-4).

Παρά την ήττα της η Ελληνίδα τενίστρια απέσπασε διθυραμβικά σχόλια από όλους, για την προσπάθεια της, ενώ καθόλη τη διάρκεια των αγώνων της είχε την στήριξη των ανθρώπων που την αγαπούν.

Στο πλευρό της όλες αυτές τις μέρες ήταν ο γιος του Έλληνα πρωθυπουργού, Κωνσταντίνος Μητσοτάκης, με τον οποίο η Μαρία Σάκκαρη φέρεται να έχει δεσμό. Ο ίδιος ήταν παρών σε όλους τους αγώνες εμφυχώνοντάς την αγαπημένη του από τις εξέδρες, όπου αρκετές φορές τον εντόπισαν οι κάμερες.

Παρόλ' αυτά η «επισημοποίηση» αυτού του δεσμού ήρθε το απόγευμα της Παρασκευής (11/06) από την ίδια τη Μαρία Σάκκαρη, η οποία με ανάρτησή της στον προσωπικό της λογαριασμό στο instagram δημοσίευσε μία κοινή φωτογραφία με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη, την οποία συνόδευε μία καρδιά.