![](assets/modules/wnp/articles/202305/494403/images/b_20230507_091253_resized_e1684747384616.jpg)
![autokinito.com.cy](assets/modules/wnp/authors/69/images/autokinito_com_cy_2b.jpg)
H Λέσχη Ιστορικών & Κλασικών Οχημάτων Κύπρου και το Μουσείο Ιστορικών Κλασικών Αυτοκινήτων Κύπρου, διοργάνωσαν τον 10ο Διεθνή Αγώνα Ακρίβειας που ήταν και ο δεύτερος αγώνας του Πρωταθλήματος Κλασικών Οχημάτων ΨΑΛΤΗΣ ανταλλακτικά – ΕΝΕΟΣ λιπαντικά 2023.
Η εκκίνηση του αγώνα πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου στη Λεμεσό όπου οδηγοί και συνοδηγοί διέσχισαν χωριά της Πάφου και τερμάτισαν τον αγώνα στο Paphos Garden Hotel.
Οι νικητές:
1: Οδηγός-Τζον Μποορερ Συνοδηγός-Τόνι Ντέιβις με αυτοκίνητο Land Rover III 1982
2: Οδηγός-Σταύρος Χριστοδούλου Συνοδηγός-Μέριλιν Χριστοδούλου με αυτοκίνητο
Suzuki Samurai 1992
3: Οδηγός- Άντης Χρίστου Συνοδηγός- Άλεξ Χρίστου με αυτοκίνητο MG BGT 1976.