Στο κυνήγι διπλού ρεκόρ

Ο Φαρσάντ Νούρ άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Νέας Σαλαμίνας, καθώς σκόραρε δις στον αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος απέναντι στη Δόξα. Ο Ολλανδός μέσος ήταν αυτός που έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στην προσφυγική ομάδα καθώς στο 58ο λεπτό έστειλε το δείκτη του σκορ προσωρινά στο 1-2, ενώ ήταν αποτελεσματικός και στο 84ο λεπτό κάνοντας το 1-5.

Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής με ρίζες από το Αφγανιστάν, κατάφερε μέσα σε ένα παιχνίδι να ισοφαρίσει το ρεκόρ καριέρας όσον αφορά την παραγωγικότητά του, καθώς δύο γκολ σε μια σεζόν είχε πετύχει και με τη δεύτερη ομάδα της Ρόντα τη διετία 2014-2015, αγωνιζόμενος στη δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας. Από εκεί και πέρα, έχοντας ήδη οκτώ συμμετοχές με τη φανέλα της Νέας Σαλαμίνας, μπορεί να αισιοδοξεί ότι θα ξεπεράσει τις 14 συμμετοχές της διετίας 2016-2017 όταν αγωνίστηκε και πάλι με την ολλανδική ομάδα, στην ανώτερη κατηγορία της χώρας.

Σε επίπεδο λοιπόν της ανώτατης κατηγορίας των πρωταθλημάτων σε Ολλανδία, Σουηδία και Κύπρο, ο Νούρ έχει την ευκαιρία να καταγράψει την πιο ενεργή συμμετοχή της σύντομης καριέρας του εάν συνεχίσει να κερδίζει την εμπιστοσύνη του Σάββα Πουρσαϊτίδη.

Hot Spot: Τελευταία Ενημέρωση