Έψαχναν τη φανέλα παίκτη για αλλαγή και έφαγαν γκολ με 10 παίκτες!

Απίστευτο περιστατικό στο Περού - Ισημερινός

Την ευκαιρία να εξασφαλίσει από τώρα την πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ έχασε ο Ισημερινός από μια ερασιτεχνικού επιπέδου γκάφα στον αγώνα με το Περού εκτός έδρας (1-1).

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν από το δεύτερο λεπτό, ωστόσο μετά τον τραυματισμό του Άιρτον Πρεσιάδο χρειάστηκε να περάσουν τέσσερα λεπτά για να γίνει η αναγκαστική αλλαγή και στο διάστημα αυτό οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και ισοφάρισαν (69’).

Ο λόγος που η αλλαγή καθυστέρησε; Δεν μπορούσαν να βρουν τη φανέλα του Ντιέγκο Παλάσιος για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Για κάποιον λόγο αυτή δεν ήταν στις αποσκευές της ομάδας στον πάγκο και ο φροντιστής έπρεπε να επιστρέψει στα αποδυτήρια για να την ψάξει και τελικά να τη βρει με σημαντική καθυστέρηση.