Νίκη της Σταντάρ… με Λαΐφη τερματοφύλακα! (vid)

Απίστευτο συμβάν στο Βέλγιο με τον Κύπριο στόπερ να υπερασπίζεται το τέρμα της ομάδας του

Ένα απίστευτο συμβάν με Κυπριακό «άρωμα» σημειώθηκε στην χθεσινή αναμέτρηση της Σταντάρ Λιέγης με την Βέστερλο για το Βελγικό πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Αρνάουτ Μπόνταρτ, αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα αφού σε ένα τετ α τετ με αντίπαλο, ακούμπησε την μπάλα με τα χεριά έξω από την περιοχή.

Έτσι με την Σταντάρ να μένει με παίκτη λιγότερο και τον τεχνικό της ομάδας, Ρόνι Ντέιλα, να έχει πραγματοποιήσει όλες του τις αλλαγές, τα «γάντια» φόρεσε ο Κωνσταντίνος Λαΐφης ο οποίο κλήθηκε να υπερασπιστεί την εστία της ομάδας του στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Κύπριος στόπερ της Βελγικής ομάδας έκανε μια χαρά την δουλεία του αφού κράτησε ανέπαφη την εστία του, με την ομάδα του να πανηγυρίζει στο τέλος τη νίκη με 2-0.

Σίγουρα το χθεσινό παιχνίδι θα το έχει να το θυμάται για πολύ καιρό ο 29χρονος κεντρικό αμυντικός που για πρώτη φορά στην καριέρα του... βρέθηκε κάτω από το τέρμα.