Έκανε… σεφτέ στη Μονακό ο Ανρί

Την πρώτη της νίκη επί ημερών Ανρί

Απίστευτο κι όμως αληθινό. Η Μοακό πήρε την πρώτη της νίκη μετά  από τρεισήμισι μήνες, επικρατώντας με 1-0 μέσα στην έδρα της Καέν. Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Φαλκάο στο 55ο λεπτό και πλέον η Μονακό ελπίζει σε παραμονή.

Ντιζόν-Μπορντό: 0-0

Στο 0-0 έμειναν Ντιζόν και Μπορντό με τους Γιρονδίνους να χάνουν πολλές ευκαιρίες και να αξίζουν τη νίκη.

Ρεμς-Γκινγκάμπ: 2-1

(Σαβαλερέν 2’, Ντιά 68’-Τουράμ 81’ πεν.)

Σε τροχιά Ευρώπης η Ρεμς που κέρδισε με 2-1 την Γκινγκάμπ. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Σαβαλερέν άνοιξε το σκορ για τη Ρεμς, ενώ στο 68’ ο Ντιά έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Γκινγκάμπ ήταν να μειώσει με πέναλτι του Τουράμ στο 81’.

Ναντ-Ανζέ: 1-1

(Βαρίς 89’-Μπαοκέν 5’)

Γλίτωσε στο τέλος η Ναντ, ου ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ανζέ. Στο 5ο μόλις λεπτό ο Μπαοκέν έβαλε μπροστά στο σκορ την Ανζέ αλλά στο 89’ ο Βαρίς έκανε το 1-1.

Στρασβούργο-Νιμ: 0-1

(Λιμποχί 71’)

Διπλό παραμονής για τη Νιμ, που κέρδισε με 1-0 μέσα στο Στρασβούργο. Η Νιμ άνοιξε το σκορ με τον Λιμποχί στο 71’ και στο 9’ αποβλήθηκε ο Μίτροβιτς του Στρασβούργου.

Πηγή: aek365.com

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση