Στη Ligue 2' Μπαστά και Νανσί μετά από θρίλερ

LIGUE 1’-38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανζέ-Μονπελιέ: 2-0

(Μπαμπά 82’, Τάιτ 88’)

Με νίκη έκλεισε τη σεζόν η Ανζέ που κέρδισε με 2-0 την Μπορντό. Το 1-0  πέτυχε ο Μπαμπά στο 82ο λεπτό και στο 88’ ο Τάιτ.

Νανσί-Σεντ Ετιέν: 3-1

(Μπουσέν 17’, Ντιανέ 59’, Μαουασά 82’-Νορντέν

Πικρή νίκη για τη Νανσί που κέρδισε με 3-1 τη Σεντ Ετιέν αλλά υποβιβάστηκε.

Ο Μπουσέν άνοιξε το σκορ για τη Νανσί στο 17’ και ο Ντιανέ έκανε το 2-0 στο 59’ με τον Νορντέν να μειώνει στο 74’, Το τελικό 3-1 έκανε ο Μαουασά στο 82ο λεπτό.

Γκινγκάμπ-Μετς: 1-0

(Ντιαλό 29’)

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε η Γκινγκάμπ επί της Μετς. Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Ντιαλό το 29ο λεπτό.

Λιλ-Ναντ: 3-0

(Ντε Πρεβίλ 16’, 46’, 53’ πεν.)

Εύκολη νίκη με 3-0 για τη Λιλ επί της Ναντ.

Η Λιλ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Ντε Πρεβίλ, ενώ στο 46’ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0. Στο 52’ η Λιλ κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Λίμα και ο Ντε Πρεβίλ από τα 11 μέτρα έκανε το 3-0.

Λοριάν-Μπορντό: 1-1

(Λε Γκοφ 69’-Σανκαρέ 7’)

Στα μπαράζ η Λοριάν που πήρε ισοπαλία 1-1 από την Μπορντό. Από τη μεριά τους οι Γιρονδίνοι ελπίζουν σε κατάκτηση του Κυπέλλου από την Παρί, προκειμένου να βγουν στο Europa.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Σανκαρέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Μπορντό και ο Λε Γκοφ έκανε το 1-1 στο 69’.

Πηγή: aek365.com

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση