Ηττήθηκαν Οθέλλος και ΠΑΕΕΚ, ισόπαλος ο Άρης

Με τις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής, της πρώτης του δεύτερου γύρου επέστρεψαν σήμερα οι ομάδες του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας στη δράση.

Ο πρωτοπόρος Οθέλος Αθηαίνου (34 βαθμοί) ηττήθηκε στην έδρα του από την Αγία Νάπα με 2-0. Ο Κολοκούδιας με πέναλτι στο 64ο άνοιξε το σκορ και στο 72ο λεπτό ο Πιντσέλι πέτυχε το 2-0.

Η δεύτερη της κατάταξης ΠΑΕΕΚ (32 βαθμοί) φιλοξενήθηκε στο Λιοπέτρι από τον Αχυρώνα και γνώρισε την ήττα με 1-0. Το γκολ ο Κονέ στο 85ο λεπτό.

Ο Αχυρώνας που νωρίτερα έχασε πέναλτι, με την επιτυχία του έφτασε στους 28 βαθμούς.

Ο Άρης ακολουθεί στην τρίτη θέση με 30 βαθμούς αλλά με αγώνα λιγότερο, έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Ονήσιλο Σωτήρας στο Τσίρειο Στάδιο.

Στο 3ο λεπτό ο Ονήσιλος προηγήθηκε με τον Ρέις και ο Σικόρσκι στο 60ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1.

Στους 30 βαθμούς μαζί με τον Άρη και η Ομόνοια Αραδίππου, που κέρδισε στην έδρα της με 3-0 την ΑΕΖ.