Όλα μηδέν... στο σκοτεινό «Κυριακίδης» (vid)

Καρμιώτισσα και ΑΕΖ έμειναν στο 0-0 σε ματς της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ όπου υπήρξε και θέμα με τον φωτισμό

Καρμιώτισσα και ΑΕΖ έμειναν στο 0-0 σε αγώνα της 3ης αγωνιστικής των πλεί άουτ. Κερδισμένη της αναμέτρησης η ομάδα των Πολεμιδιών που διατήρησε την διαφορά των 7 βαθμών από την σημερινή της αντίπαλο και παρόλο που αγωνιζόταν από το 64ο λεπτό με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Ουεσλατί.
Άξιο αναφοράς επίσης ότι στο 85ο λεπτό υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή του αγώνα λόγω προβλήματος που προέκυψε με τον φωτισμό.

Α΄ Ημίχρονο

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Καρμιώτισσα να έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, αλλά η ομάδα που απείλησε πρώτη ήταν η ΑΕΖ με σουτ εκτός περιοχής από τον Ντιγκινί, με τον Σπόλιαριτς να μαζεύει.

Στην συνέχεια η ομάδα του Ζακακίου έφτιαξε προϋποθέσεις για κάτι καλό, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα.

Στο 31ο λεπτό η Καρμιώτισσα είχε την πρώτη της τελική με τον Χαραλάμπους, που όμως δεν βρήκε στόχο.

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν τις δίκες τους ευκαιρίες, αλλά καμία δεν απείλησε την αντίπαλη εστία. Έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Β΄  Ημίχρονο

Το σκηνικό δεν άλλαξε στο β’ μέρος. Ένα παιχνίδι αρκετά μοιρασμένο , με τις δυο ομάδες να εχουν τις δίκες τους ευκαιρίες αλλά καμία από αυτές να μην απειλεί ιδιαίτερα.

Στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ουεσλατί άφησε την ομάδα του με 10 ποδοσφαιριστές καθώς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη. Έτσι η ΑΕΖ προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα.

Η Καρμιώτισσα βρηκε καποιες ευκαιρίες, όμως δεν έφερε σε δύσκολη θέση των Μιλοσάβλιεβιτς.

Στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης ο Χατζηβασίλης έβγαλε ωραία κάθετη στον Σιφναίο που έκανε το τελείωμα, έσωσε όμως ο Σπόλιαριτς. Στο 83ο λεπτό η ΑΕΖ σκόραρε με το Σαμπό αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο 85ο λεπτό της υπήρξε ολοιγόλεπτη διακοπή λόγω προβλήματος στους προβολείς του γηπέδου. Ακολούθως η ΑΕΖ προσπάθησε να απειλήσει χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Έτσι το παιχνιδι τέλειωσε στο ισόπαλο 0-0 με κερδισμένη την ομάδα των Πολεμιδιών.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στη Καρμιώτισσα και την ΑΕΖ ΕΔΩ.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Καρμιώτισσα : Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Τσουκαλάς, Θεοδώρου,(92. Ματθαίου) Ρόσι, Χαραλάμπους,(56. Αγγελή) Γκραντινάρου,(67. Παντελή) Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι, Πάουλαβετς.

Στον πάγκο: Βιολάρης, Άντος, Μελετίου, Μιχαήλ, Παντελή, Αγγελή, Σπανός, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας

ΑΕΖ : Μιλοσάβλιεβιτς, Παστελλής,(71. Χριστοφή) Αντωνίου, Σαρφό, (81. Σλόγκαρ) Ρότσα, Κάστρο,(56. Κλε) Ρέινολντς, Χατζηβασίλης, Ρουίζ,( 71. Σιφναίος) Ντιγκινί, Σαμπό.

Στον πάγκο: Στυλιανού, Μπέκερ, Γιαντάλ, Αντωνίου, Σλόγκαρ, Χριστοφή, Ματόγκο, Ντιομαντέ, Σιφναίος, Χρίστου, Ταβάρες, Ιωσηφίδης

Διαιτητής: Volpi Manuel (ΙΤΑΛΙΑ)
VAR: Piccinini Marco (ΙΤΑΛΙΑ)
Σκόρερ: - / -
Κίτρινες: Ουεσλατί, / Χατζηβασίλης, Χριστοφ΄ή,