ΕΝΠ: Αδίκησε τον εαυτό της

Απογοητευμένοι απο το τελικό σκορ οι «βυσσινί»

Γιώργος Μηνά

Καρμιώτισσα και ΕΝΠ έμειναν στην ισοπαλία (1-1)στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής. Οι «βυσσινί» κρατούσαν τη νίκη αλλά στο 88ο λεπτό ο Ελ Αλουχί με πέναλτι έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του.

Αν μια ομάδα πρέπει να νιώθει απογοητευμένη απο το χθεσινό αγώνα δεν είναι καμιά άλλη απο την ομάδα του Παραλιμνιού. Η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά φάνηκε πιο προετοιμασμένη και αυτό φάνηκε απο το πρώτο λεπτό. Οι «βυσσινί» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με μοναδικό στόχο το τρίποντο.

Η ΕΝΠ άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Ντα Σίλβα με πλασέ μετά απο εκτέλεση κόρνερ. Απο εκείνο το λεπτό και μετά η ΕΝΠ δεν άφησε περιθώρια να αντιδράσει η Καρμιώτισσα αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ένα δεύτερο γκολ για να «τελειώσει» το παιχνίδι πιο γρήγορα.

Η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά αδίκησε τον ίδιο εαυτό της και τιμωρήθηκε απο την Καρμιώτισσα στο 88ο λεπτό. Μετά απο παρέμβαση του VAR δόθηκε πέναλτι υπέρ της Καρμιώτισσας για χέρι του Τζαβέ μέσα στην περιοχή με τον Ελ Αλουχί να είναι εύστοχος απο τη «άσπρη» βούλα.

Οι «βυσσινί» έχασαν μια σημαντική ευκαιρία για να ξεφύγουν περισσότερο απο την επικίνδυνη ζώνη καθώς όσο λιγοστεύουν τα παιχνίδια κάθε βαθμός είναι «χρυσός» για τις ομάδες στην προσπάθεια τους για την σωτηρία