Βάτερμαν: «Κάναμε πολύ καλή δουλειά»

Η Ελληνική Τράπεζα και το 24sports μαζί στην ενημέρωση για τις κυπριακές ομάδες στην Ευρώπη.

Ο Μπόι Βάτερμαν δήλωσε παρών όποτε χρειάστηκε και κράτησε ανέπαφη την εστία. Ο Ολλανδός μίλησε στην κάμερα της Cytavision μετά το τέλος του αγώνα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Δεν ξέρω αν είναι όντως θετικό ο τερματοφύλακας να είναι ο MVP του αγώνα. Αν δεις όμως το αποτέλεσμα σημαίνει πως κάναμε πολύ καλή δουλειά.

Θέλουμε να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο, να έχουμε την κατοχή. Ειδικά το δεύτερο ημίχρονο δεν κρατούσαμε την μπάλα όσο θέλαμε. Αλλά αυτό που μετρά το αποτέλεσμα και το 2-0 είναι πολύ σημαντικό.

Δεν είναι κάτι αναμενόμενο τα δύο γκολ στα 10 πρώτα λεπτά. Έπρεπε να σκεφτούμε και αυτό που έπρεπε να κάνουμε ήταν να μείνουμε πιστοί στο σχέδιο που είχαμε πριν από τον αγώνα, όμως όντως είναι μια διαφορετική κατάσταση όταν από την αρχή κάνεις το 2-0.

Ναι, πρέπει να επιτεθούν στον επαναληπτικό (σ.σ. η Σλάβια). Όπως είδαμε και στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσαν γιατί ήξεραν πως πρέπει να σκοράρουν. Γνωρίζουμε πως το δεύτερο παιχνίδι θα είναι πιο δύσκολο γι’ αυτό πρέπει να ετοιμάσουμε το σχέδιο μας και να είμαστε συγκεντρωμένοι».