ΑΠΟΕΛ: Προσέχει (Ντβάλι) για να έχει

Το πιθανότερο είναι ότι ο Μιλόγεβιτς θα προφυλάξει τον Γεωργιανό αμυντικό

Γιώργος Παττίχης

pattichis@sppmedia.com

Δύο μέρες πριν τον πρώτο αγώνα του ΑΠΟΕΛ στη νέα χρονιά (3/1, 19:00), κόντρα στον Ολυμπιακό για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος και τα αγωνιστικά δεδομένα άρχισαν να ξεκαθαρίζουν.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς δεν υπολογίζει, εκτός από τον Βιγιαφάνιες και τον τιμωρημένο Μαρκίνιος (συμπλήρωσε τρεις κίτρινες κάρτες με την Ανόρθωση και θα εκτίσει ποινή μιας αγωνιστικής) και τον Μπλουμ ο οποίος θα συνεχίσει στη Νυρεμβέργη.

Ένα δεκάλεπτο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου στον αγώνα με τον Άρη, ο Ντβάλι είχε νιώσει ενοχλήσεις στον προσαγωγό και έγινε αλλαγή στο ημίχρονο. Το πιθανότερο είναι ότι ο Σέρβος προπονητής θα προφυλάξει τον Γεωργιανό αμυντικό υπό τον φόβο μιας υποτροπής, αφήνοντας τον εκτός αποστολής. Αντίθετα ο Κοσταντίνοφ, το πιθανότερο είναι να είναι και στην αποστολή και στην ενδεκάδα.

Στην αποστολή για τον αγώνα της Τρίτης, θα είναι μετά από καιρό, ο Φράνκο Φεράρι. Ο Αργεντινός αμυντικός ακολουθεί το κανονικό πρόγραμμα από την περασμένη εβδομάδα και διεκδικεί την θέση στο αριστερό άκρο.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς θα έχει στην διάθεση του και τους Τάσο Δώνη, Γιώργο Εφραίμ. Ο 26χρονος Ελλαδίτης ακραίος επιθετικός αναμένεται να επιστρέψει και στην ενδεκάδα. Είχε τραυματιστεί στις 27 Νοεμβρίου στο ντέρμπι κόντρα στην Ομόνοια και 5 εβδομάδες μετά, είναι έτοιμος για να επιστρέψει στην δράση.

Σε πλήρη ετοιμότητα για τον αγώνα απέναντι στον Ολυμπιακό είναι και ο Γιώργος Εφραίμ ο οποίος διεκδικεί την θέση στο άλλο άκρο της επίθεσης.