Ανόρθωση: Τώρα…κλήρωση και Ομόνοια

Δεν κατάφερε να πάρει το ζητούμενο στην Περιστερώνα και βλέπει μπροστά

Η Ανόρθωση δεν μπόρεσε να «κολλήσει» δεύτερη νίκη στη σειρά στο πρωτάθλημα, μένοντας στο 0-0 με τη Δόξα στην Περιστερώνα, σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς να υπάρξουν πολλές καλές φάσεις μπροστά από τις εστίες των δυο ομάδων. Ωστόσο, στην επανάληψη, το παιχνίδι έγινε πιο ανοιχτό καθώς η Ανόρθωση έβαλε περισσότερα ρίσκα. Η «Κυρία» δημιούργησε μερικές πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρει όμως δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει, μένοντας μοιραία στο μηδέν.

Σε ακόμη ένα παιχνίδι φάνηκε το πρόβλημα με τη δυστοκία στο σκοράρισμα, ωστόσο ο Βέσκο Μιχαήλοβιτς εξέφρασε την αισιοδοξία ότι θα υπάρξει βελτίωση στη συνέχεια σε αυτόν τον τομέα, παίρνοντας βοήθειες και από τους νεοαποκτηθείς.

Μπραζ και Γκερέρο μπήκαν ως αλλαγή και πραγματοποίησαν το επίσημό τους ντεμπούτο. Είναι δυο ποδοσφαιριστές στους οποίους (μαζί με τον Αντονίν) ποντάρει πολλά ο Μιχαήλοβιτς για την αγωνιστική βελτίωση της ομάδας του.

Η Ανόρθωση έχει μείνει ουσιαστικά εκτός στόχων στο πρωτάθλημα όμως θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό στα εναπομείναντα παιχνίδια της 1ης φάσης αλλά και σε αυτά της 2ης φάσης.
Επόμενο παιχνίδι για την «Κυρία» είναι κόντρα στην Ομόνοια την ερχόμενη Πέμπτη, ενώ δυο μέρες νωρίτερα (την Τρίτη) η ομάδα της

Αμμοχώστου θα μάθει τον αντίπαλό της στους «8» του κυπέλλου, σε μια διοργάνωση στην οποία θα ρίξει όλο το βάρος προκειμένου να καταφέρει να σώσει τη χρονιά.