«Πράσινο» το φιλικό ντέρμπι

Η Ομόνοια νίκησε την Ανόρθωση με γκολ των Μίλετιτς και Μπασιρού

Φιλική νίκη με 2-0 πήρε η Ομόνοια σε βάρος της Ανόρθωσης στην Πολωνία, όπου πραγματοποιείται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Μίλετιτς, με εντός περιοχής σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ που κόντραρε σε αντίπαλο πριν καταλήξει στα δίχτυα, και Μπασιρού, με ωραίο εκτός περιοχής σουτ στην κίνηση, σε 23’ και 59’ αντιστοίχως.

Νιλ Λένον και Ντάρκο Μίλανιτς έδωσαν την ευκαιρία σχεδόν σε όλους τους παίκτες τους να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να ξεμουδιάσουν με αυτό τον τρόπο από τις συνεχόμενες προπονήσεις.

Η περιγραφή του φιλικού:

90' Τέλος αγώνα.

81' Σουτ του Εμπραλίτζε, απέκρουσε ο Ουζόχο.

75' Mπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα.

59' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Μπασιρού πάνω στην κίνηση!

49' Σουτ του Νινγκά, μόλις έξω.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

45' Τέλος ημιχρόνου.

34' Δύσκολη απόκρουση του Φαμπιάνο μετά από εντός περιοχής σουτ του Εμπραλίτζε.

28' Φαλτσαριστό πλασέ του Λοΐζου, μόλις άουτ.

25' Καλό σουτ του Νινγκά, έφυγε λίγο έξω.

23' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με σουτ του Μίλετιτς, που κόντραρε στον Μηνά Αντωνίου πριν καταλήξει στα δίχτυα, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

22' O Eμπραλίτζε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ δεν μέτρησε γιατί ο διαιτητής υπέδειξε παράβαση για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.

10' Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα πέρασε χωρίς μεγάλη φάση.