«Kόλλησε» στο Λέτσε η Ρόμα

Η Ρόμα έχασε την ευκαιρία να ανέβει κι άλλο στη βαθμολογία

Την ευκαιρία να πιάσει τη δεύτερη Ίντερ έχασε η Ρόμα, αφού έμεινε στο 1-1 με τη Λέτσε εκτός έδρας. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνο βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 41 πόντους και πλέον έχει... συγκάτοικο τη Μίλαν, ενώ η Λέτσε είναι στην 14η με 24 βαθμούς και απομακρύνεται διαρκώς από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Ιμπάνιες μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Δέκα λεπτά αργότερα όμως οι Ρωμαίοι έφεραν το σκορ στα ίσα (1-1) με πέναλτι του Ντιμπάλα, με το ματς να… ξεκινά και πάλι από την αρχή αλλά τίποτα δεν άλλαξε στη συνέχεια και ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόμα είχε την κατοχή της μπάλας και απειλούσε, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να βρει το γκολ της νίκης. Η Λέτσε έπαιζε κυρίως στις αντεπιθέσεις, χωρίς να αντιδράσει ιδιαίτερα και έτσι το σκορ παρέμεινε ισόπαλο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΡΟΜΑ: Τελευταία Ενημέρωση