Ντρίπλαρε την… τρικλοποδιά του Λυκογιάννη και ελπίζει η Ίντερ

Ζωντανοί για τον τίτλο, αν και πλέον ψάχνουν ένα θαύμα, έμειναν οι «νερατζούρι»

Η Ίντερ πέρασε με 3-1 από την έδρα της Κάλιαρι, μείωσε τη διαφορά της από τη Μίλαν στους 2 πόντους κι ελπίζει σε ένα θαύμα για το Σκουντέτο. Σε δύσκολη θέση ομάδα της Σαρδηνίας.

Στο 3ο λεπτό ο Κράνιο έσωσε μετά από σουτ του Πέρισιτς ενώ στο 9’ ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτάρα του Λυκογιάννη και στο 11’ ακυρώθηκε γκολ του Σκρίνιαρ. Στο 20’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λυκογιάνη ο Μαρίν πλάσαρε αλλά αστόχησε και στο 22’ ο Σκρίνιαρ αστόχησε από κοντά. Τελικά στο 25ο λεπτό μετά από σέντρα του Πέρισιτς από αριστερά, ο Νταρμιάν κεφαλιά στο πίσω έκανε το 0-1. Στο 33’ η κεφαλιά του Μπαζτόνι πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 36’ η Ίντερ απείλησε και με τον Λαουτάρο. Στο 39’ ο Κράνιο έσωσε μετά από σουτ του Λαουτάρο και στο 45’ η Ίντερ έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία με τους Λαουτάρο και Ντζέκο.

Η Ίντερ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 51’ ο Μπαρέλα έκανε το γέμισμα, ο Λαυτάρο κατέβασε, νίκησε τον Αλτάρε και πλάσαρε για το 0-2.

Η Κάλιαρι απάντησε και στο 53’ μείωσε σε 1-2 με όμορο σουτ του Λυκογιάννη από αριστερά. Στο 68ο λεπτό η Κάλιαρι άγγιξε την ισοφάριση με τον Κεϊτά ενώ στο 80’ ο Χαντάνοβιτς σταμάτησε τον ίδιο παίκτη, Τελικά στο 84ο λεπτό ο Γκαλιαρντίνι έδωσε όμορφα στον Λαουτάρο που πλάσαρε από κοντά για το 1-3.

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Τσεπιτέλι, Λυκογιάννης, Αλτάρε (79’ Μπαζέλι), Νταλμπέρ (86’ Περέιρο), Μπελανόβα, Γκράσι, Μαρίν (79’ Καμρπόνι), Ρογκ (56’ Νάντες), Παβολέτι (56’ Κεϊτά), Ζοάο Πέδρο

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Πέρισιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Νταρμιάν (58’ Ντάμφρις), Μπαζτόνι (70’ Ντ’Αμπρόζιο), Μπρόζοβιτς, Μπαρέλα (58’ Γκαλιαρντίνι), Τσαλχάνογλου, Ντζέκο (70’ Κορέα), Λαουτάρο Μαρτίνες (85’ Σάντσες).