Βασικός Κάστανος, γκολάρα Καντρέβα… και γκέλα για Ίντερ (vid)

Η Ίντερ έμεινε στην ισοπαλία με τη Σαλερνιτάνα και μπαίνει σε μπελάδες, όσον αφορά την τετράδα

Η Ίντερ είδε τον Καντρέβα να φέρνει το ματς στο 90' και έμεινε στην ισοπαλία με τη Σαλερνιτάνα (1-1) και μπαίνει σε μπελάδες, όσον αφορά την τετράδα στη Serie A. Βασικός ο Γρηγόρης Κάστανος που αντικαταστάθηκε στο 85’ από τον Έρικ Μποτέιμ.

Οι «νερατζούρι» μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και καταφέραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Μπαρέλα βρήκε με μακρινή μεταβίβαση τον Λουκάκου, εκείνος με κεφαλιά βρήκε με... λίγη δόση τύχης τον Γκόσενς, με τον Γερμανό να εκτελεί υπέροχα τον Οτσόα με πανέμορφο πλασέ εν κινήσει, για το 1-0 των «νερατζούρι»!

Στο 32', ο Οτσόα απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Κορέα, ενώ σπουδαία ήταν και η επέμβασή του στην κεφαλιά του Λουκάκου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο 65’, ο Βέλγος φορ έκανε ωραία κίνηση στην περιοχή της Σαλερνιτάνα, αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε κατέληξε στο δοκάρι. Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Ίντερ θα φύγει με το διπλό το Σαλέρνο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 90’, ο Καντρέβα βρήκε χώρο από τα δεξιά και επιχείρησε την σέντρα, με την μπάλα να παίρνει τροχιά προς την εστία του Ονάνα και να καταλήγει στα δίχτυα του Καμερουνέζου τερματοφύλακα, για το 1-1!

Το σύνολο του Σιμόνε Ιντζάγκι δεν μπόρεσε να βρει το πολυπόθητο γκολ στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: sportfm.gr