Φρένο στη Ρόμα από την Μπολόνια και η τετράδα… χάνεται!

Μπολόνια και Ρόμα έμειναν στο 0-0 στο «Νταλ’ Άρα»

Έβαλε στοπ στη Ρόμα η Μπολόνια! Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 0-0, ένα αποτέλεσμα που χάλασε ιδιαίτερα την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, αφού βρέθηκε στο -6 από την τετράδα!

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήρθε στο 18ο λεπτό με τον Ορσολίνι ο οποίος πέρασε δυο αμυντικούς της Ρόμα και έκανε ένα δυνατό σουτ, ωστόσο ο Σβίλαρ ήταν εκεί κάνοντας μια σημαντική επέμβαση και κράτησε την εστία του καθαρή. Στο 25’ ήταν η σειρά των Ρωμαίων να απειλήσουν, με τον Μπελότι να κάνει ένα χαμηλό σουτ, αλλά ο Σκορούπσκι του είπε «όχι». Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο απείλησε ξανά στο 45’ όταν ο Ζαλέφσκι εκτέλεσε το φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Η Ρόμα μπήκε φορτσάτη και στο δεύτερο μέρος του αγώνα, με τον Μαντί Καμαρά να έχει μια μεγάλη ευκαιρία στο 62’, κάνοντας ένα δυνατό σουτ από μακριά, με την μπάλα να περνάει ξυστά από την εστία του Σκορούπσκι. Ο «Special One» είχε ρίξει στο ματς νωρίτερα τον Έιμπραχαμ ο οποίος λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ με κοντινή κεφαλιά στο 87ο λεπτό.

Ο Κυριακόπουλος ήταν εκτός αποστολής για την Μπολόνια, ενώ ο Λυκογιάννης μπήκε στο παιχνίδι στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης. Το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με τη Ρόμα να χάνει σημαντικό έδαφος για την τετράδα.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση