Έβγαλε την αγγαρεία με… σπρώξιμο η Μπαρτσελόνα!

Η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-0 τη Μάλαγα του Μίτσελ

Συνεχίζει ακάθεκτη για τον τίτλο η Μπαρτσελόνα, που κέρδισε με 2-0 τη Μάλαγα. Δεν θα έπρεπε να μετρήσει το πρώτο γκολ των μπλαουγκράνα.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με ένα γκολ «φάντασμα». Ο Ντιν από αριστερά έκανε το γύρισμα με την μπάλα ωστόσο να έχει περάσει φανερά άουτ, ο Ντεουλοφέου με τακουνάκι σκόραρε και ο ρέφερι μέτρησε κανονικά το γκολ. Στο 31’ ο Κάρλος σέντραρε από αριστερά αλλά ο Κάστρο από κοντά έκανε κακό τελείωμα, ενώ και στο 41’ ο Κάστρο από καλό σημείο, σούταρε άστοχα.

Στο 43’ ο Πριέτο είπε όχι σε σουτ του Μέσι, ο οποίος στο 55’ άνοιξε όμορφα στον Ινιέστα που με σουτ από αριστερά έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά μετά ο Σουάρες έχασε μεγάλη ευκαιρία, ενώ στο 81’ ο Τερ Στέγκεν είπε όχι σε σουτ του Χουάνπι. Και στο 84ο λεπτό ο Σέρχι Ρομπέρτο έχασε ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Μασεράνο, Ουμτιτί, Ντιν, Μπούσκετς (76’ Παουλίνιο), Ινιέστα, Ράκιτιτς, Μέσι, Σουάρες (82’ Αλκάθερ), Ντεουλοφέου (72’ Σεμέδο)

ΜΑΛΑΓΑ: Πριέτο, Μπαΐς, Κάρλος, Ερνάντες, Ροσάλες, Αντριάν, Ρολόν (68’ Τσεκίνι), Ρολάν (46’ Χουάνπι), Πενιαράνδα (72’ Μπόρχα Μπαστόν), Κάστρο, Κέκο