Επική ανατροπή για την Ατλέτικο!

Οι «ροχιμπλάνκος» έχαναν ως το 90+1’ από τη Βαλένθια κι όμως κέρδισαν με 3-2

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, τι κι αν έχανε με 2-1 ως το 90+1’, η Ατλέτικο κατάφερε στο τέλος να νικήσει τη Βαλένθια με 3-2 και να κάνει άλμα τετράδας.

Στο 24ο λεπτό η Βαλένθια βγήκε όμορφα στην κόντρα και ο Μούσα με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, έκανε το 0-1. Στο 34’ το σουτ του Ντούρο πέρασε μόλις έξω ενώ στο 44’ μετά από λάθος του Ερμόσο, η μπάλα έφτασε στον Ντούρο που από κοντά πλάσαρε για το 0-2.

Η Ατλέτικο μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 55’ ο Ντομενέκ νικκήσε τον Σουάρες σε μοναδικό τετ α τετ ενώ στο 63’ μετά από κόρνερ ο Κούνια εξ επαφής έκανε το 1-2. Μάλιστα στο 80’ η Ατλέτικο έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κορέα και στο 90+1’ μετά από σέντρα του Καρασκό από αριστερά, ο Σουάρες έβαλε την προβολή, ο Ντομενέκ απέκρουσε και ο Κορέα πήρε το ριμπάουντ και πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 2-2.

Και στο 90+3’ ο Κούνια έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Ερμόσο με προβολή στο πίσω δοκάρι, έγραψε το 3-2.

Ατλέτικο: Όμπλακ, Βρσάλικο (61’ Ερέρα), Χιμένες, Ερμόσο, Λόντι (46’ Κορέα), Κόκε, Ντε Πολ, Λεμάρ (57’ Φελίπε), Καρασκό (90+7' Σεράνο), Σουάρες, Ζοάο Φέλιξ (57’ Κούνια).

Βαλένθια: Ντομενέκ, Ντιακαμπί, Κορέια (71’ Βάσκες), Αλντερέτε (53’ Κοϊντρεντί), Λάτο (71’ Μοσκέρα), Σολέρ, Γκιγιαμόν, Φουλκιέ, Μούσα (88’ Ράτσιτς), Ντούρο (71’ Μάξι Γκόμες), Γουέδες.

Πηγή: aek365.org

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση