Απόδραση για τη Σοσιεδάδ (vid)

Παράπονα από την Μπέτις

Μεγάλο διπλό για τη Σοσιεδάδ που πέρασε με 3-0 από την έδρα της Μπέτις και βρέθηκε στην κορυφή. Παράπονα για πέναλτι που δεν της δόθηκε από την Μπέτις.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Τέγιο πέρασε λίγο έξω και στο 22’ ακυρώθηκε γκολ του Ογιαρθάμπαλ ενώ στο 38’ ο Ζοσέ έκανε όμορφο σουτ που πέρασε ελάχιστα έξω. Και στο 43’ μετά από σέντρα του Ογιαρθάμπαλ από αριστερά, ο Πόρτου πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι κι έκανε το 0-1.

Στο 47ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Σανάμπρια για χιλιοστά, ενώ στο 64’ ο διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε πεντακάθαρο πέναλτι που έκανε ο Λε Νορμάν στον Σανάμπρια.

Στο 72’ ο Ισάκ πάτησε περιοχή και μετά από τράβηγμα του Μπάρτρα ο ρέφερι έδωσε πέναλτι και ο Ογιαρθάμπαλ έκανε το 0-2 από τη βούλα.

Στο 84ο λεπτό ο Ισάκ πάτησε ξανά περιοχή από αριστερά κι έκανε το σουτ αλλά ο Μπράβο και το δοκάρι έσωσαν την Μπέτις και στο 89’ ο Γιανουζάι με δυνατό σουτ από αριστερά διαμόρφωσε το 0-3.

ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Σίντνεϊ, Μπάρτρα, Άλεξ Μορένο (74’ Mιράνδα), Κανάλες (58’ Καβάλιο), Χοακίν (58’ Λορέν Μορόν), Ροντρίγκες, Φεκίρ, Τέγιο (74’ Λάινεθ), Ιγκλέσιας (46’ Σανάμπρια), Ρουϊμπάλ.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Μονρεάλ, Γοροσαμπέλ, Ελουστόνδο, Λε Νορμάν, Νταβίντ Σίλβα (84’ Ρομπέρτο Λόπεθ), Μερίνο, Γκεβάρα (65’ Θουμπιμένδι), Ζοσέ, Πόρτου, Ογιαρθάμπαλ (84’ Γιανουζάι)

<iframe width='640' height='400' src='https://hofoot.koravidup.com/embed/wH3lrGj9ES8qv?autoplay=1&htmlplayer=1' style='border:none;' allowfullscreen></iframe>

Πηγή: aek365.org