Στοπ της Μπάγερ Λεβερκούζεν στη Φράιμπουργκ

Η Φράιμπουργκ έχασε την ευκαιρία να αναρριχηθεί στη δεύτερη θέση

Την ευκαιρία να αναρριχηθεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και να πιάσει τις Μπάγερν Μονάχου και Ουνιόν Βερολίνου (αμφότερες με ματς λιγότερο) σπατάλησε η Φράιμπουργκ, μένοντας στην εντός έδρας ισοπαλία με την Μπάγερ Λεβερκούζεν (1-1), για την 22η αγωνιστική της Bundesliga.

Στο κατάμεστο και χιονισμένο «Europa-Park Stadion», οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 28', με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκρίφο από τα 25-30 μέτρα!

Οι «ασπιρίνες» πίεσαν για την ισοφάριση, φτάνοντας κοντά στο γκολ σε τρεις καλές περιπτώσεις πριν το ημίχρονο.
Στην επανάληψη, η πίεση των φιλοξενούμενων απέδωσε καρπούς, με τον Αμζούν στο 67' να κάνει το 1-1 με κοντινή προβολή έπειτα από γύρισμα του Μπάκερ.

Αποτέλεσμα, με το οποίο η Φράιμπουργκ έμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με 41 πόντους και στο -5 από την κορυφή, με την Μπάγερ από την άλλη, να παραμένει 11η με 28 βαθμούς.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση