Απόλυτο σοκ για Ντόρτμουντ: 1-0 η Μάιντς, έχασε πέναλτι ο Αλέ και… 2-0!

Το απόλυτο σοκ για την Ντόρτμουντ!

Η Ντόρτμουντ είχε στήσει τη… φιέστα της για την κατάκτηση του τίτλου στο «Signal Iduna Park», ωστόσο για να συμβεί αυτό θα πρέπει να νικήσει την Μάιντς! Παρόλα αυτά, υπάρχει αδιανόητη εξέλιξη στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους.

Και μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν τους Βεσταφαλούς μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, γεμίζοντάς τους με άγχος, με τον Χάντσε-Όλσεν να σκοράρει με κεφαλιά για το 1-0.

Στα… καπάκια, η Ντόρτμουντ κέρδισε πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής μετά τη χρήση του VAR για ανατροπή του Γκερέιρο από τον Κολ.

Ωστόσο, ο Σεμπαστιάν Αλέ δεν κατάφερε να νικήσει τον Ντάμεν από την άσπρη βούλα, με το άγχος των Βεστφαλών να μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο από πολύ νωρίς στο παιχνίδι…

Και στο 24ο λεπτό, η Κολωνία στην δεύτερη τελική της έκανε το 2-0! Με τον Τζάε-Σουνγκ να σερβίρει και τον Ονισίβο με κεφαλιά να εκτελεί τον Κόμπελ….

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Τελευταία Ενημέρωση