Με το μυαλό στο Conference η Κολωνία έχασε βαθμούς από την Χόφενχαϊμ

Ισόπαλο έληξε το τελευταίο ματς της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι Κολωνία και Χόφενχαϊμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη 12η αγωνιστική της Bundesliga με τους φιλοξενούμενους να στέκονται καλύτερα στο χορτάρι και να μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καμπάκ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87'.

Τα «κριάρια» ξεκίνησαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 13ο λεπτό με γκολ του αρχηγού, Φλόριαν Κάιντζ. Στο 26' ο Μαϊνά έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-0 για τους γηπεδούχους με χαμηλό σουτ που κατέληξε άουτ.

Δέκα λεπτά αργότερα η Χόφενχαϊμ, βγήκε στην κόντρα και ισοφάρισε με γκολ του Μπρούν Λάρσεν σε 1-1 σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, η Κολωνία έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Κάιντζ να σουτάρει δυνατά και τον Μπάουμαν να αποκρούει. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Κάμπακ, όμως μετά από χρήση του VAR o διαιτητής διέταξε τη συνέχεια του αγώνα.

Στο 87' ο Τούρκος στόπερ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Ωστόσο μέχρι το τέλος τίποτα δεν άλλαξε με το 1-1 να μένει ως το τέλος της αναμέτρησης.

Στην 7η θέση με 18 βαθμούς η Χόφενχαϊμ, 10η η Κολωνία με ένα βαθμό λιγότερο.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση