Διέλυσε την Γκλάντμπαχ και ονειρεύεται Ευρώπη η Μάιντς!

Η Μάιντς διέσυρε με 4-0 την Γκλάντμπαχ και σκαρφάλωσε στην 7η θέση της Bundesliga

Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις η Μάιντς, που λίγες ημέρες μετά το σπουδαίο διπλό στο Λεβερκούζεν, συνέτριψε με 4-0 της Γκλάντμπαχ και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας της Bundesliga!

Η καρφωτή κεφαλιά του Σουνγκ Λι στο 25ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με τον Ίνγκβαρτσεν να σκοράρει από κοντά μετά από ασταθή επέμβαση του Ζίπελ στο 49’ για το 2-0.

Τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ανέβασε ο Αζόρκ με ωραίο διαγώνιο σουτ στο 71’, ενώ το... κερασάκι στην τούρτα ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Βάιπερ.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ανεβασμένη Μάιντς, την ώρα που τα «πουλάρια» χάλασαν τις εντυπώσεις μετά τη μεγάλη νίκη επί της Μπάγερν Μονάχου.