Δεν ήταν αρκετό το γκολ του Κωστή

Ο Ολυμπιακός Β’ προηγήθηκε 2-0, αλλά η… Καβάλα έκανε μεγάλο come-back

Δεύτερη σερί ισοπαλία για την… ανανεωμένη Καβάλα, έκτη σερί βαθμολογική απώλεια για τον Ολυμπιακό Β’! Σε ένα εξαιρετικό ματς, οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά η Καβάλα με μεγάλο come-back στην επανάληψη πήρε τον βαθμό (2-2).

Στα του ματς, ο Ολυμπιακός βρήκε το γρήγορο γκολ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με σουτ του Κωστή, για να έρθει ο Ξενιτίδης στο 40’ να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα.

Παρόλα αυτά και παρά το μεγάλο προβάδισμα των «ερυθρολεύκων», η Καβάλα δεν πτοήθηκε και έφτασε σε ένα μεγάλο come-back. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Σταμένκοβιτς που χτύπησε δις σε διάστημα δύο λεπτών για να το φέρει στα ίσα. Πρώτα μείωσε στο 56’ και στο 58’ το έφερε στα ίσα με το σκορ να μένει ως το φινάλε στο 2-2.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση